20 stycznia 2010

Wieści z rynku wydawniczego

W księgarniach od kilku dni dostępna jest książka "Strzelby, zarazki, maszyny" Jareda Diamonda, wydana nakładem Prószyński i S-ka. Cena: 45 PLN, 424 strony (naprawdę imponująca cegiełka).

CiS podało informacje na temat najnowszej książki Dawkinsa "Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji". Książka zostanie wydana 12 lutego. Format B5, 520 stron (+16 stron w kolorze), oprawa twarda z obwolutą. Cena adekwatna do objętości - 69 PLN.

7 komentarzy:

 1. Diamonda w Krakowie można dostać za 33,90 PLN. Chętnie bym kupił Trzeciego szympansa za jakąś rozsądną cenę, masz może jakieś namiary? Na allegro ktoś sobie życzy 69 PLN, to chyba lekka przesada, a potem nie dziwota że młodzież nie czyta książek. Pozdrawiam, Tomek

  OdpowiedzUsuń
 2. Na amazonie można dostać oryginał od paru euro wzwyż -- to nie jest trudna lektura po angielsku.

  OdpowiedzUsuń
 3. P.S. Czy ktoś czytał "Why is sex fun?" Diamonda?

  OdpowiedzUsuń
 4. Dydymus > niestety, poza allegro nie wiem gdzie mógłbyś kupić. Ja osobiście zapłaciłem chyba z 80 czy 90 złotych. Przejdź się po antykwariatach - może akurat trafisz. W Łodzi można nieraz znaleźć prawdziwe perełki. Do tego w łódzkich Matrasach są ostatnio duże zniżki. Jeden był likwidowany, więc wyprzedawali wszystko 30% taniej, a drugi - niedawno otwarty - ma przez ostatnie półtora miesiąca promocję -25%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu "Trzeci szympans" zalegał w taniej książce za jakieś śmieszne pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Strzelby..." można dostać za 31,50zł w KKKK, a za jedyne 14,90 jest "Upadek". Właśnie zamówiłem jedną i drugą.

  Przecenione są też inne opisywane tu książki:
  Ewolucja jest faktem 27,90 zł
  Nasza wewnętrzna menażeria 27,90 zł
  Rozplatanie tęczy 30,40 zł
  Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwa 28,50 zł

  więcej - http://www.kkkk.pl/supercena.html

  OdpowiedzUsuń
 7. To ja jeszcze uzupełnię informację w poście, bo już drugi raz zapomniałem napisać. Bieżący numer czasopisma Kosmos poświęcony jest w całości ewolucji. Wszystkie artykuły można pobrać za darmo w postaci PDFów. Można też zamówić wersję drukowaną za 35 złotych z przesyłką.

  OdpowiedzUsuń