4 czerwca 2009

"Karol Darwin i drzewo życia" w TVP

W najbliższy wtorek (9 czerwca) TVP1 wyemituje o 22:45 film dokumentalny Davida Attenborough pt. "Karol Darwin i drzewo życia". Osoby niecierpliwe, ew. bojkotujące TVP, mogą ściągnąć film z sieci. Ja, będąc niecierpliwym, już to zrobiłem i nawet go obejrzałem. Za jakiś czas napiszę więcej, a póki co powiem jedynie, że naprawdę warto (zresztą nie przypominam sobie, by Davidowi Attenborough zdarzyło się nakręcić jakikolwiek nudny film).

3 komentarze:

  1. Ale godzinę emisji wybrali jak zwykle bezbłędnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatni film o Idzie był poniżej standardów Davida Attenborough - zbyt sensacyjne podejście, podobnie muzyka. No i film nakręcał niestety cały ten zgiełk wokół Idy, gdy jeszcze przed jego emisją ukazały się wypowiedzi krytyczne, kwestionujące wysokie znaczenie ewolucyjne Idy - gdyż jako eksponat sam w sobie Ida jest fascynująca.

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat na muzykę uwagi nie zwróciłem. Sam film jest ciekawy, choć póki co z dystansem podchodzę do sensacyjności odkrycia. Prawda jest taka, że pełną pewność co do postawionych tez uzyskamy dopiero za jakiś czas, gdy do Idy zyskają dostęp również inni naukowcy, którzy będą mogli krytycznie odnieść się do przedstawionych w filmie odkryć.

    OdpowiedzUsuń