5 lipca 2008

Coś do obejrzenia

Jeśli zastanawiacie się, czy czytać "Boga urojonego" Dawkinsa i macie ok. półtorej godziny wolnego czasu, to proponuję obejrzeć wykład autora poświęcony książce. To powinno pomóc w podjęciu decyzji. Wątki poruszone na wykładzie są częściowym zarysem tego, co prezentuje książka.3 komentarze:

 1. Witam,
  Mam pewien postulat odnośnie kwestii technicznych. Jeśli to możliwe to proszę publikować linki do filmów tak aby wszyscy użytkownicy mogli je pobrać np. protokołem ftp. Standard Adobe flash jest standardem wewnętrznym tej firmy i niestety nie działa na wszystkich platformach sprzętowych. Lepszym rozwiązaniem byłaby graficzna zachęta (png) i pod nią dwa linki do wersji flash i możliwość pobrania pliku.
  Pozdrawiam
  DKnoto.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo bym chciał, ale niestety, w przypadku filmów zamieszczonych na YouTube czy Google Video nie ma możliwości ich pobrania ze strony (wiem, że istnieją programy, które to potrafią, ale i tak potrzebny jest później specjalny odtwarzacz). Standard Flash nie jest "standardem wewnętrznym firmy", a co najwyżej "standardem zamkniętym", podobnie jak powszechnie używany format PDF. Na szczęście na zdecydowaną większość platform (Windows, Linux x86, Mac, Solaris) odtwarzacz Flasha jest dostępny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bylem na tym wykladzie, mam autograf Dawkinsa w "The god delusion". :)

  OdpowiedzUsuń